29.09.2015 17:28

Світ не може чекати, доки лідери оберуть шлях до миру - Генсек ООН

У своєму виступі Генсек Асамблеї ООН Пан Ґі Мун заявив, що в Організації не вистачає грошей для того, щоб рятувати достатню кількість людських життів. 

«Держави та члени діють щедро, але попит, безумовно, набагато вище наявних фінансів», - заявив він.

«Коштів немає, у нас недостатньо грошей для того, щоб рятувати достатню кількість людських життів. Це тільки половина того, що нам потрібно для того, щоб допомогти народу Іраку, Південного Судану і Ємену. І тільки лише третину для Сирії», - повідомив Пан Ґі Мун та додав, що план відповіді для України профінансований лише на 39%.

Він підкреслив, що заклик по Гамбії, де кожна четверта дитина страждає від затримки в рості, взагалі поки не зустрів жодної реакції у відповідь.

«Ці низькі цифри призводять до величезних страждань. Людям потрібна екстрена допомога. Але їм ще більше необхідні міцні рішення», - додав очільник Генасамблеї.

«Сьогоднішні страждання вийшли на найвищу точку за останні десятиріччя. Сотні мільйонів людей потрібна негайна гуманітарна допомога. Принаймні 60 млн. людей змушені були залишити свої будинки або свої країни. ООН запросила близько 20 млрд. доларів, щоб покрити потреби цього року. Це в шість разів більше, ніж сума 10 років тому», - зазначив Генсек ООН.

Водночас він торкнувся кризи біженців у своїй промові, зокрема ситуацію в Сирії.

«Чотири роки безуспішних дипломатичних зусиль Ради Безпеки призвели до того, що криза вирвався з-під контролю, - заявив Пан Ґі Мун про ескалацію конфлікту в Сирії, - Відповідальність за припинення цього конфлікту, в першу чергу, покладена на протиборчі сирійські сторони. Саме вони перетворюють свою країну в руїни. Але недостатньо шукати рішення тільки лише в напрямку Сирії. Регіональні держави і суперництво також підстьобують цю битву. Зброя, кошти в країну також розпалюють вогонь. Настав час, щоб інші тепер, в першу чергу, Радбез і ключові регіональні гравці робили крок вперед».

«5 країн в першу чергу тримають у своїх руках ключ до цього - Росія, США, Саудівська Аравія, Іран і Туреччина. Але поки одна сторона не піде назустріч іншій, марно очікувати якихось змін на місцях», - додав він.

Водночас Пан Ґі Мун закликає Європу «зробити більше».

«Ліван, Йорданія, Туреччина діють щедро, приймають у себе кілька мільйонів сирійських та іракських біженців. Країни повсюдно в світі, що розвивається, приймають велику кількість біженців незважаючи на обмежені можливості», - відзначив Генсек.

Очільник ООН зазначив, що мета организації - не тільки врятувати життя людини, а дати їй гідне життя.

 

«Світ не може чекати, доки лідери оберуть шлях до миру», - заявив Пан Ґі Мун.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

back to top