13.01.2016 19:11

У мера Львова виявився найвищий позитивний рейтинг серед політиків

Мер Львова Андрій Садовий має найвищий позитивний рейтинг серед українських політиків. 41% українців до нього ставляться позитивно, а 40% - негативно. Прикметно, що Садовий взагалі виявився єдиним політиком, у якого позитивний рейтинг перевищує негативний. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи «Рейтинг», опубліковані 13 січня.

 

До п'ятірки політиків із найвищим позитивним рейтингом також потрапили голова Одеської облдержадміністрації Михаїл Саакашвілі (35%), голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль (29%), мер Києва Віталій Кличко (27%) та президент Петро Порошенко (27%).

 

 

Відзначимо, що мер Львова єдиний, у кого позитивний рейтинг перевищує негативний, хоч і лише на 1%.

 

Згідно з дослідженням «Рейтингу», найгіршим в Україні є ставлення до екс-регіоналів Бориса Колеснікова та Олександра Єфремова, а також - до голови Донецької ОДА Павла Жебрівського.

 

 

Соціологи також з'ясовували ставлення до тих самих 20 політиків серед мешканців неокупованих територій Донбасу. І там найвищий позитивний рейтинг мають Рінат Ахметов (35%), лідер «Опозиційного блоку» Юрій Бойко (24%) та голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль (17%).

 

Загалом 70% українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку (на Донбасі таких 65%). Також 21% опитаних переконані, що влада робить недостатньо для визволення окупованих територій (на Донбасі таких 24%).

 

 

 

Водночас більшість населення України (у тому числі й Донбасу) не підтримують відокремлення окупованих територій.

 

Так, 53% респондентів вважають, що ці території, як і раніше, мають бути частиною України (на Донбасі так вважають 31%); 18% виступають за те, аби ці території отримали розширені повноваження, але залишалися у складі України (28% на Донбасі); 9% за те, аби окуповані території залишилися б у складі України, але отримали спеціальний статус (13% на Донбасі).

 

Дослідження «Рейтингу» проводилося 19-30 листопада 2015 року на замовлення Міжнародного республіканського інституту. Опитано 3 085 респондентів (із них 1 284 - мешканці неокупованих територій), похибка вибірки не перевищує 2,3%.

back to top